Як відкрити світу гастрономічну Україну та познайомити людство з традиціями гостинності й культури приготування національних страв ?

Про це здобувачі освіти першого курсу спеціальності «Туризм» разом із викладачкою дисципліни «Винний та гастрономічний туризм: досвід ЄС для України», доценткою Тетяною Мірзодаєвою слухали та дискутували на Першій всеукраїнській конференції «Українська гастроспадщина: традиції гостинності та культура приготування страв».

Спікерами конференції були креативні фахівці в галузі культури, гастрономії, туризму, державного управління.

Усі учасники відзначали, що гастроспадщина є складовою креативної економіки і чітким маркером ідентифікації регіону. Нам необхідно створити не лише гастрокарту України, а й систематизувати традиції гостинності регіонів. Всі ці завдання спрямовані на реалізацію засад Конвенцій ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини» та «Про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження».

Наразі триває проєкт «Гастроспадщина України», започаткований у жовтні 2020 року Українським центром культурних досліджень.

Студентів і викладачів зацікавила можливість долучитися до участі в проекті, як гастротуристів і розробників гастротурів.