З нагоди Всесвітнього дня здоров’я та напередодні Всесвітнього дня охорони праці, за ініціативи викладачів кафедри безпеки життєдіяльності, до університету були запрошені фахівці Київського міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, які провели семінар «Вибір в твоєму житті» для студентів 1 курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа» факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. На лекції були присутні в.о. завідувача кафедри безпеки життєдіяльності Наталія Валеріївна Володченкова, заступник декана факультету з навчальної роботи Віта Валентинівна Цирульнікова і заступник декана факультету по роботі зі студентами Олена Михайлівна Тищенко.

Кожен громадянин України має вільний вибір на будь-яку діяльність у своєму житті. Здоровий спосіб життя – означає розумне використання свого життєвого потенціалу. Проблема здоров’я людини – одна із найактуальніших проблем сьогодення. В Україні внаслідок несприятливих умов життя збільшується кількість захворювань серед підростаючого покоління, тому збереження здоров’я виходить за межі медичної проблеми, стає соціальною.

Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. ВІЛ не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. ВІЛ руйнує Т-лімфоцити – організм втрачає захисні реакції, унаслідок чого активізується, так звана, умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалювань, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.

Важливо знати, що особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може від 10 до 15 років не проявлятись жодними клінічними симптомами. Але, на сьогоднішній день, хвороба є керованою за умови лікування та відповідального ставлення до свого здоров’я. ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування.

Дбати чи ні про своє здоров’я – це особисте рішення кожної людини. Але слід пам’ятати, що найцінніше в світі – це життя!

Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу вдячний фахівцям за інформативну лекцію.