Оскільки комплексність і багатогранність туристичної діяльності вимагають практичного ознайомлення з різними сферами туризму, насамперед із туристичними ресурсами та методикою екскурсійного показу, традиційно кафедрою туристичного та готельного бізнесу для студентів 3 курсу спеціальності «Туризм» влітку організовується екскурсійна практика.

Відтак, на першому етапі практики майбутні фахівці відвідали екскурсії до Києво-Печерської Лаври та Софії Київської (занесені до Списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО), Музею Чорнобиля, Етнографічного музею та інших непересічних пам’яток історії і культури Києва.

Студенти аналізували роботу екскурсоводів, техніку показу об’єктів, стиль і культуру спілкування з екскурсійною групою. Такий досвід є ще однією сходинкою професійного зростання та формування майстерності екскурсійної діяльності.

Головним завданням  другого етапу  практики, який тривав з 15 по 19 червня 2018 року, було розроблення цікавого пізнавального маршруту вулицями та історичними місцями міста Києва. Студенти мали змогу відчути себе справжніми екскурсоводами, самостійно розробивши та провівши різноманітні екскурсії, серед яких: «Володимирська вулиця – від сучасності до давнини», «Зелені легені міста» (Ботанічний сад), «Київський Оксфорд», «Від язичництва до християнства», «Аскольдова могила», «Екскурсія для закоханих», «Київ кримінальний» та ін.

Під час проведення екскурсій відбувалося вдале поєднання двох елементів екскурсії – показу та розповіді, а також активна взаємодія всіх учасників процесу екскурсійного обслуговування – екскурсовода, об'єкту та екскурсанта. Формування навичок організації та  проведення групових екскурсій, підготовка власних  портфелів екскурсовода, засвоєння принципів командної роботи задля спільного результату - все це сприяє формуванню майбутніх фахівців, конкурентоспроможних на ринку туристичних послуг.

20 червня 2018 року студенти 1-3 курсів спеціальності «Туризм» відвідали колишню столицю українського козацтва – місто Батурин. Одне з найменших міст у нашій державі з населенням трохи більше 2,5 тис. осіб зберігає пам’ять про славетні та сумні сторінки історії – діяльність гетьманів Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Дем’яна Ігнатовича Многогрішного, Івана Самойловича та останнього українського гетьмана – Кирила Розумовського.

Студенти побачили реконструйовану козацьку фортецю та місце страшної Батуринської трагедії 1708 року, коли російськими військами О. Меншикова були знищені понад 14 тис. козаків і мирного населення.

Також майбутні фахівці туристичного бізнесу відвідали чудово відтворений українськими реставраторами палац Кирила Розумовського – перлину вітчизняної класичної архітектури. Під час екскурсії студенти дізналися про історію цього роду, побут і звичаї аристократів 18-19 століття.

Під час подорожі також відвідали пам’ятник засновнику українського сучасного бджолярства Івану Прокоповичу та собор Різдва Богородиці у місті Козелець із унікальним п’ятиярусним іконостасом. Отже, туристично-екскурсійне літо розпочалося цікаво та пізнавально.