Слухачі сертифікатної програми «Технології в готельно-ресторанному бізнесі» знайомились з інноваційними ресторанними технологіями аюрведичного харчування. Слід зазначити, що Аюрведа – одна з найдавніших холістичних систем оздоровлення організму, вагомою складовою якої є правильна організація харчування. За аюрведичною наукою раціон та режим харчування повинні відповідати індивідуальній конституції людини, що закладається іще до її народження і визначає характер поведінки, темперамент, природні схильності та вподобання. Разом з доцентом кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Ющенко Наталією Михайлівною слухачі дізнавались про фактори впливу на збалансованість енергетичної системи організму, серед яких сезон року та погодні умови, стреси, надто напружений робочий день чи надмірні фізичні навантаження. Якщо вчасно не вжити відповідних заходів, дисбаланс поглиблюється і може спричинити виникнення захворювань. Слухачі дізнались, яким чином визначаються властивості харчових продуктів за їхнім впливом на баланс організму, ознайомились із особливостями аюрведичної кулінарії.

Під час лабораторного заняття слухачі самостійно приготували чаї Масали для різних конституцій на основі суміші молока та води, з додаванням цукрозамінників і суміші прянощів (що власне і мають назву «Масала»).

Маємо надію, знайомство слухачів з Аюрведою викликало бажання розширювати та поглиблювати ці знання, що знайдуть своє застосування у подальшій професійній діяльності та стануть частиною повсякденного життя.