Організатори конкурсу – громадська спілка «Український кулінарний союз» спільно з Київським національним торговельно-економічним університетом та Егейською професійною асоціацією шеф-кухарів. Участь у конкурсі брали професіонали з кулінарної та кондитерської майстерності, студенти профільних вищих закладів освіти, спеціалізованих шкіл з кулінарного і кондитерського мистецтва з 25 країн світу. У журі конкурсу всесвітньо відомі кулінари та судді Всесвітньої Асоціації кулінарних Союзів (WACS): Томас Гуглер (Саудівська Аравія), Йосип Царевич (США), Сефер Япіджі, Байрам Озрек, Мамут Уянік (Туреччина), Саркіз Якубян, Йозеф Арбід (Ізраїль), Думіту Кумарасі (Шрі-Ланка), П’єр Газанес-Парентон (Франція), Марія Шрамко (Ісландія), Мімоза Балла (Албанія), Девід Мішель Мізон (Великобританія), Еріх Главіца (Хорватія), Гвідо Дебоно (Мальта), Даніела Пантіч Влаховіч (Сербія), Алан Пайєн (Маврикій), Донг Йонг Парк, Кім Джонг Су (Республіка Корея), Алі Траболсі (Ліван), Крістос Готсіс (Греція), Буйанделгер Доріготов, Батбаатар Рагча (Монголія), Роман Девід Таубер (Польща).

Студент факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу спеціальності 181 «Харчові технології» Пригродських Олег брав участь в індивідуальних змаганнях в категорії CJ (юніори) у номінаціях «М’ясні страви» і «Страви аутентичної та національної кухні». Завдання було впродовж 45 хвилин приготувати і сервірувати страву на дві порції, окремо для кожної персони. Допомагали Олегу під час 2-х днів змагань його одногрупники, студенти 1 курсу зі скороченим терміном навчання – Блиндюк Уляна і Кортовський Максим.

Першого дня змагань наш студент готував копчену телятину з пюре з цвітної капусти. Вирізку обсмажив з чебрецем і підкоптив з використанням щепи абрикосового дерева. Цей креативний підхід відмітило журі конкурсу, а також смакове поєднання пюре зеленого горошку і трюфельної олії, ніжний смак пюре цвітної капусти, припущеної у молоці та оригінальність редису, припущеного у червоному сухому вині. За органолептичними показниками компетентне міжнародне журі поставило максимальну кількість білів і в загальному заліку це дозволило здобути ІІІ місце у номінації «М’ясні страви».

Другого дня Пригродський Олег готував національну страву вареники, але у сучасній інтерпретації – із зеленого шпинатного тіста, з гуцульським крафтовим сиром (копченим будзом) і лисичками, а в оформлені використав дегідратовану цибулю-порей, мікрозелень і соус зі сметани з додаванням бурякового соку. Журі відмітило своєрідний і оригінальний смак начинки вареників, а естетичний фуд-шедевр з локальних продуктів здобув срібло (ІІ місце) у номінації «Страви аутентичної та національної кухні».

         Тож, дві медалі Міжнародного конкурсу ресторанних технологій «BestCookFest-2018» у скарбничці факультету ГРТБ, а Пригродський Олег – двічі призер конкурсу кулінарного мистецтва.

         Факультет готельно-ресторанного та туристчиного бізнесу висловлює подяку заступнику завідувача кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Вірі Зуйко, а також доценту кафедри Надії Кравчук за підготовку студента до участі у конкурсі. Ми неймовірно пишаємося здобутками нашого студентства, віримо у їхній кулінарний талант і професійний успіх!